Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

VISO RAJONO MALTIEČIAI SUSIBŪRĖ KVĖDARNOJE

Dažnai visuomenėje galima išgirsti vyraujančius neigiamus mitus, kad šiuolaikinis jaunimas gyvena uždarą ir virtualų gyvenimą ir neretai vadinamas savanaudžių, autoritetų negerbiančių individų karta. Tačiau paskutinį spalio savaitgalį praūžęs Šilalės rajono jaunųjų maltiečių sąskrydis sugriovė šiuos nusistovėjusius stereotipus. Š.m. spalio 27-os dienos pavakarę į Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos jaunųjų maltiečių organizuojamą renginį atvyko būrys bendraminčių iš visos savivaldybės: Šilalės, Pajūrio, Upynos.

Ne paslaptis, kad pastaruoju metu tarp jaunimo sparčiai plinta savanoriška veikla, o būtent Šilalės rajone jaunųjų maltiečių, pasiryžusių daryti gerus darbus, pagausėjo net iki kelių šimtų. Pirmą kartą savivaldybėje organizuojamo renginio tikslas buvo suburti visus rajono maltiečius, pasidalinti savanorystės teikiamais įspūdžiais, idėjomis bei gerai praleisti laiką. Ne veltui pagrindinis sąskrydžio šūkis: ,,Gera daryti gerą.“ Sąskrydžio atidarymas buvo pradėtas maltiečių himnu, svečių pasisakymais ir programos aptarimu. Po atidarymo visi vyko išklausyti šventų mišių ir pasimelsti už vargstančius, ligotus, senus žmones. Grįžus mokykloje laukė skani vakarienė, o po to vakarinė dalis: ,,Apskritojo stalo‘‘ savanoriai dalijosi mintimis apie savanorystės prasmę, vėliau visų laukė linksmas ir nuotaikingas pasikalbėjimas su visos Lietuvos jaunųjų maltiečių vadovu Aidu Gedminu ir dienos pabaigą vainikavo įvairios pramogos ir diskoteka. Kitos dienos, šeštadienio rytas, prasidėjo mankšta ir pusryčiais. Gerai nusiteikę maltiečiai turėjo galimybę išgirsti iš Klaipėdos atvykusios savanorės Vaidos veiklos istoriją. Visus nustebino tai, kad į salę svečias atėjo vedamas kito asmens ir su neregio lazdele rankose, tačiau tai, pasak jos, niekada netrukdė užsiimti savanoryste ir padėti kitiems. Pokalbis su Vaida sukaustė visų dėmesį ir kaipmat pradangino visų nuovargį veiduose. Pasikrovę motyvacijos ir entuziazmo jaunieji maltiečiai pasiskirstę grupelėmis ir su grupelių vadovais išėjo į Kvėdarnos miestelį daryti gerų darbų: vieni turėjo aplankyti vienišus arba senelių namuose gyvenančius senelius, kiti uždegti po žvakutę ant apleistų kapų. Įvykdžius paskirtas užduotis dalyviai turėjo grįžti į mokyklą ir drauge aptarti ir užbaigti renginį. Pilni įspūdžių ir gerų emocijų visi išvyko namo. Nors ir sąskrydis praėjo, tačiau užsidegimas toliau daryti gerą ir kitiems skleisti maltietišką šilumą dar labiau sustiprėjo. Jaunieji maltiečiai ir toliau su didesniu malonumu tęs gerų darbų maratoną.

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos IVbg klasės mokinė Rita Vainorytė