Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Vokiečių kalbos dienos gimnazijoje

2016 metais penkios Vokietijos institucijos Lietuvoje pakvietė visus, neabejingus vokiškai kultūrai ir kalbai, prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“, taip pabrėždamos šios kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle bei kitose gyvenimo srityse.

Šiais metais prie šios iniciatyvos prisijungė ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija. Šią savaitę gimnazijos erdvės pasipuošė Vokietijos trispalvėmis vėliavėlėmis, balionais, vokiškais pavadinimais ant kabinetų durų, vokiškais pasisveikinimais ir atsisveikinimais. Susipažinti, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos, kokias galimybes ji suteikia, pasigrožėti vokiečių kalbos besimokančiųjų kurtais plakatais galima gimnazijos fojė esančiame informaciniame stende.
Ketvirtadienį, per antrą pamoką, į gimnazijos aktų salę buvo pakviesti 5ab klasių mokiniai, kuriems vokiečių kalbos mokytoja papasakojo apie Vokietiją, kodėl naudinga mokytis šios kalbos bei jos teikiamas galimybes, taip pat pristatė vokiškų knygelių ir priemonių parodėlę. Penktokai savo žinias apie Vokietiją ir kalbą pasitikrino žaisdami viktoriną ,,Kahoot“ programėle, kurią vedė 8 klasės mokiniai Astijus ir Gabija. 6 klasės mokiniai Viltė, Gintautė, Vakarė, Gustė ir Orestas padainavo vokišką dainelę ,,Danke! Prima! Gut!“. Renginio pabaigoje visus pakvietėme padainuoti Vokiečių kalbos dienų himną ,,Ja, ich kann“. Dėkojame penktokams už dalyvavimą šventėje bei domėjimąsi vokiečių kalba.
Linkime ir ateityje visiems smagių akimirkų besimokant vokiečių kalbos.

Kristina Katauskaitė,
Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Nuoširdi padėka vokiečių kalbos mokytojai ir mokiniams už įdomios ir informatyvios popietės organizavimą.