Projektas „Piliečio žadintuvas“

Projekto „Piliečio žadintuvas“ tikslas – pasitelkiant inovatyvius, pasaulyje pripažintus neformalaus ugdymo metodus (Forumo teatras, Gyvoji biblioteka, Bendraamžių švietimas ir t.t.), ugdyti vaikų gebėjimus identifikuoti aktualias visuomenei ir vietos bendruomenei problemas, suteikti vaikams socialines, pilietines ir komunikacines kompetencijas ir taip skatinti savanorystę.

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija 2011m. dalyvavo projekte „Piliečio žadintuvas“. Rugsėjo mėnesį suorganizuoti vieši „Piliečio žadintuvas“ renginiai savivaldybėse, kuriais siekta išsiaiškinti vietos bendruomenėje egzistuojančias problemas ir visuomenei naudingų darbų svarbą.. Jų metu vietos bendruomenės „Socialinio miesto žemėlapio“ pagalba identifikavo problemas. Renginio metu susibūrusios vietos bendraamžių švietėjų iniciatyvinės grupės tęsia veiklą ir projekto metu, atsižvelgiant į identifikuotas problemas, įgyvendina visuomenei naudingus darbus.

Po „Piliečio žadintuvo“ renginio neformaliojo ugdymo mokytojai ir jaunimo lyderiai, kurie programos metu dirba su vaikų grupėmis, dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo įgalinti dirbti atitinkamai su Forumo teatro ir Bendraamžių švietimo metodikomis.

Vaikų pilietinis ir tautinis ugdymas vyko 9 mėnesius (visus mokslo metus, nuo rugsėjo pradžios). Jų metu vaikų grupėms yra vedami užsiėmimai, pritaikant Bendraamžių švietimo ir Forumo teatro neformaliojo ugdymo metodus. Vieną kartą per du mėnesius „Piliečio žadintuvo“ iniciatyvinės grupės atlieka po visuomenei naudingą darbą.

Akimirkos iš nuveiktų veiklų:

Dalyvių atsiliepimai apie projektą “Piliečio žadintuvas”:

“Apie pozityvą galėčiau rašyti ir rašyti ir net Šekspyrui neužtektų pieštuko. Na bet aš turiu rašiklį, kurio man bent truputį užteks aprašyti. Šiame projekte aš įgijau labai daug patirties ir tikrai negaliu patikėti, jog jis baigiasi, bent mano manymu jis galėtų tęstis ir tęstis. Man jis labai patiko, tad net sukūriau šūkį. Pozityvas – nuostabus kolektyvas!!!”

Guoda

“Į šį projektą atėjau su drauge, nes ji man pasiūlė. Atėjus į projektą pamačiau nemėgstamus žmones, tačiau nepabūgau dalyvauti. Kartu  darydamos įvairias veiklas susibendravome ir dabar gerai sutariame. Aš manu, kad šis projektas yra labai šaunus, nes jame patys geriausi draugai.”

Dovilė

“Man šiame projekte labiausiai patiko bendrauti su žmonėmis, klausytis jų gyvenimo istorijų. Manau, jog kiekvienas žmogus yra savaip įdomus. Iš tikrųjų visa projekto veikla patiko, nes jos metu galėjau laisvai reikšti savo nuomonę.”

Loreta

“Man labai patiko šis projektas “Piliečio žadintuvas”. Visos veiklos metu mes mokėmės bendrauti vieni su kitais. Aš išmokau draugauti su kitais, nesityčioti. Dalyvauti šiame projekte mane paskatino draugai ir “Piliečio žadintuvo” vadovė.”

Lina

“Mano manymu šis projektas tikrai nuostabus, jis man davė labai daug: susiradau nemažai draugų, pasikeitė mano požiūris į gyvenimą, išmokau žiūrėti ir pastebėti ne tik žmogaus išorę, bet ir vidų. Esu labai dėkinga šio projekto organizatoriams, draugams, kurie man padėjo sunkumuose ir žinoma projekto vadovei.”

Gabrielė

“Aš esu projekto “Piliečio žadintuvas” dalyvė. Į šį projektą patekau visai netikėtai, apie projektą pasakė draugė. Labai džiaugiuosi, jog dalyvavau. Išmokau pažvelgti į žmogų iš kitos, gerosios jo pusės, ir nusprendžiau, jog negalima apie žmogų spręsti iš kitų kalbų. Šis projektas pakeitė mane ir dabar į gyvenimą žvelgiu visai kitomis akimis, taip pat įgijau daug patirties, puikiai praleidau laiką.”

Evelina

“Mano manymu šis projektas yra šaunus, man jis labai patiko, nes dalyvaudama šiame projekte susiradau draugų. Projektas mane pakeitė tuo, kad pradėjau toleruoti kitus žmones.”

Viktorija

“Esu projekto “Piliečio žadintuvas” dalyvė. Šiame projekte sudalyvauti pasiūlė, kaip ir daugumai draugė ir labai džiaugiuosi, jog čia atėjau. Supratau, kad apie žmogų nereikia spręsti iš jo išvaizdos, visų pirma reikia su juo pabendrauti. Šiame projekte įgijau bendravimo patirties, galėjau atsiskleisti ir aišku smagiai praleidau laiką.J”

Karolina

“Mano manymu šis projektas yra nuostabus. Per jį daug visko sužinojau, linksmai praleidau laiką, susiradau draugų, pasikeitė bendravimas. Tikrai nenusivyliau šiuo projektu, o atvirkščiai likau labai patenkinta.”

Vaida