AIDS: GERIAU ŽINOTI

Gruodžio 1-ąją pasaulyje minima kovos su AIDS  diena. Jau 30 metų kai Lietuvoje pirmą kartą užfiksuotas ŽIV atvejis. Norėdami atkreipti mokinių dėmesį į šią problemą, surengėme protmūšius  „AIDS:geriau žinoti“ Juose žinias pasitikrino IIg klasių mokiniai. Protmūšius vedė biologijos mokytoja Kristina Putejeva. Daugiausia balų surinkusios komandos apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

Sveikiname!

Gimnazijos vaikinų  komandą,  2018-2019 m.m.  Šilalės rajono mokyklų  žaidynių futbolo  varžybose, užėmus I-ąją vietą, o merginų komandą užėmus –III-iąją vietą.

LIETUVOS KARIUOMENEI – 100

Lapkričio 23-iąją minime Lietuvos kariuomenės 100-metį. Šia proga lapkričio 21 d. gimnazijoje vyko projektinė diena. I-IVg klasių mokiniai dalyvavo susitikime su LK KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės  savanoriais. Svečiai supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra, nacionalinio saugumo grėsmėmis, savanorystės svarba krašto apsaugoje.

Respublikinėse mokinių VEX IQ robotų varžybose užimta 2 vieta

Lapkričio 16 dieną Kauno Žaliakalnio progimnazijoje vyko Respublikinės mokinių VEX IQ robotų varžybos. Į varžybas susirinko apie 30 komandų iš visos Lietuvos. „VEX IQ CHALLENGER NEXT LEVEL“ rungtyje jėgas išbandė ir trys mūsų gimnazijos komandos: „12307A Kings“ (Karolis Grikšas 6b, Svajūnas Parakininkas 6b), „Dragons“ (Danielius Rudys 8b, Erikas Žvirblis 8b) ir „Light speed“ (Ąžuolas Šiaudvytis 6b, Šarūnė Kiškūnaitė 8a).

GIMNAZIJĄ APLANKĖ BUVUSI MOKINĖ

Lapkričio 14 d. gimnazijoje  apsilankė Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė. Vilma buvusi mūsų gimnazijos mokinė. Susitikimų su mokiniais metu ji papasakojo, kaip susidomėjo alpinizmu, kokios savybės reikalingos alpinistui.  Viešnia parodė alpinistui reikalingas priemones: virvę, apraišus, šalmą, „frendus“, specialią aprangą, batus, akinius ir pan. Ji pabrėžė, kad būti alpinistu nebūtina būti geru sportininku, tačiau tam reikia techniškai pasiruošti.  Kopiant į kalnus labai svarbu pasirinkti žmonės, kuriais visada galima pasitikėti bet kokiose situacijose.

AKCIJA „UŽKANDŽIAUKIME SVEIKAI“

Šiais metais gimnazijoje įgyvendinama Lėtinių ir neinfekcinių ligų prevencijos programa „Sveikatos kodas- sveika gyvensena“. Vienas iš sveikos gyvensenos komponentų –sveika mityba. Minėdami Europos sveikos mitybos dieną ir ragindami mokyklos bendruomenės narius užkandžiauti sveikai, surengėme akciją. Ilgosios pertraukos metu vaišinomės įvairiais džiovintais riešutais (lazdyno, žemės, graikiškais, anakardžiais, migdolais), razinomis, saulėgrąžų sėklomis. Tikimės, kad daugiau mokyklos bendruomenės narių į savo mitybos racioną įtrauks šiuos užkandžius ir užkandžiaus sveikai.

RINKOME NAUJĄ GIMNAZIJOS MOKINIŲ PREZIDENTĄ

Lapkričio 7 d. gimnazijos bendruomenei pristatę savo rinkimų programas dėl mokinių prezidento posto susirungė IIag klasės mokinys Augustinas Gečas bei IIIg klasės mokinys Gvidas Rupšlaukis.
 Rinkėjai savo nuomonę išsakyti galėjo penktadienį vykusiuose Mokinių prezidento rinkimuose. Juose dalyvavo 5-8, I-IVg klasių mokiniai ir mokytojai. Iš viso balsavo 213 rinkėjų. Gvidas Rupšlaukis surinko 104 balsus, o Augustinas Gečas – 91.
Sveikiname naująjį gimnazijos prezidentą Gvidą ir linkime jam sėkmės naujose pareigose!

SVEČIUOSE SVEIKUOLIŲ SĄJUNGOS PREZIDENTAS

Lapkričio 7 d. gimnazijoje lankėsi Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Susitikime  dalyvavo 8, Ig klasių mokiniai. Simonas papasakojo apie savo pašėlusį gyvenimą. Išbandęs alkoholį ir narkotikus, pridaręs galybę rūpesčių savo artimiesiems, S. Dailidė šiuo metu propaguoja sveiką gyvenimo būdą.

SUSITIKIMAS

2018 m. spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė IT sprendimus ir paslaugas teikiančios bendrovės „Atea“ personalo vadovas su personalu dirbantis pilietiškas jaunas vyras Marijus Štilinis, kuris dalyvavo „Misija Sibiras‘18“ ekspedicijos bandomajame žygyje, yra aktyvus Šaulių organizacijos narys. Jis mokiniams papasakojo apie pilietiškumą, apie teisingus profesijos pasirinkimus ateityje, apie perspektyvias sritis ir tas, kurių nereikia rinktis, apie drąsą daryti klaidas bei mokėjimą jas ištaisyti. Marijus Štilinis dalyvauja projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Susitikime dalyvavo 8, I-IVg klasių mokiniai, kuriems susitikimas paliko gerų įspūdžių ir jie išėjo su mintimi „ ...kad pyragas pats neišsikeps, reikės pačiam kepti.“