Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Sveikuolių sveikuoliai

Lapkričio 26 dieną mūsų mokyklos II-III klasių gimnazistai, lydimi socialinės pedagogės Aušros Jančauskienės, dalyvavo mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etape. Savo kūrybingumą, išradingumą bei gebėjimą dirbti komandoje galėjome pademonstruoti namų darbais – komandos prisistatymu. Vėliau intensyviai dirbome atlikdami pateiktas teorines bei praktines užduotis apie sveiką gyvenseną, žalingus įpročius, žmogaus saugą. Užduočių teko ir mokytojams, sveikatos priežiūros specialistams bei komandų kapitonams. Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos asmeninėmis dovanėlėmis, Šilalės rajono savivaldybės mero padėkomis, nugalėtojams įteikti diplomai.

Net trims rajono ugdymo įstaigoms – naujos futbolo aprangos

Siekiant Šilalės rajone populiarinti futbolą, šiandien, gruodžio 2 dieną, Šilalės sporto mokyklai, Šilalės Simono Gaudėšiaus ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoms išdalintos visiškai naujos futbolo varžybų ir treniruočių aprangos. Daugiau nei 40 aprangų komplektų ugdymo įstaigoms įteikė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas ir Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentas Sigitas Jukna. Sportinę aprangą mokykloms skyrė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Paramos futbolui fondas. Tai dar vienas gražus Lietuvos futbolo federacijos ir Šilalės rajono savivaldybės bendradarbiavimo pavyzdys.

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis ,, AIDS geriau žinoti”

Gruodžio 1 d.- pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas -propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Mokyklos socialinė pedagogė Aušra Jančauskienė kartu su Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Vitalija Zaleckiene  paragino mokyklos bendruomenę  gruodžio 1 d. prisijungti prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuotos iniciatyvos Pasaulinei AIDS dienai paminėti ir mokykloje surengė protmūšį  „AIDS: geriau žinoti“.

Kvėdarnos vardas vėl minimas Vilniuje

Pradžioje norėčiau tarti keletą žodžių apie prestižą ir Kvėdarną.  Prestižas (pranc. prestige - autoritetas, įtaka, pagarba) – tai dalyko, daikto, aplinkos ar asmens reputacija, aukštas (kultūrinis, socialinis) (į)vertinimas.  Taip, šis prancūziškas žodis kartas nuo karto tampa Kvėdarnos epitetu ir dėl čia gyvenančių jaunų žmonių, nes jų gebėjimai bei nuopelnai mūsų mažam miesteliui pelno šlovę. Vienas tokių jaunuolių – Viktoras Urbis.

Tolerancijos diena gimnazijoje

Tarptautinė  komisija nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios- Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA.

Kas svarbiau, nei būti pažymėtam kokybės ženklu?

Jei nuskambėtų po lietuvių liaudį vaikštinėjančios minties ,,Toks tokį pažino ...“ pradžia, kaip norėtųsi ją užbaigti?  Man, lapkričio 12 dieną, ketvirtadienį, grįžtančiai iš Šiaulių ,,Dainos. LT“ konkurso finalo ir žiūrinčiai į penkis Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokinius – Vilių Grikšą (IVbg), Brigitą Macaitę (IV ag), Vygantę Tilmantaitę (I ag), Viktorą Urbį (IV bg) ir Arnoldą Zobielą (I ag) - į galvą atėjo tik tokia posakio pabaiga: ,,...draugu pavadino.“  Šilti ir pagarbūs santykiai, gebėjimas dirbti komandoje, sakymas ,,taip“ vietoj ,,nesąmonė“, ,,nežinau“, ,,neįmanoma“, lankstus ir kūrybiškas mąstymas, puiki klausa ir sugebėjimas regėti grožį bei daugelis kitų talentingai asmenybei reikalingų bruožų vėl lėmė, kad kvėdarniškiai dar viename respublikiniame konkurse išgirstų visų komandų itin laukiamą žodį – ,,nugalėtojai“. Šis žodis apie jaunuosius kūrėjus sakė, kad  yra jaučiantys, matantys, girdintys.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19