Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

DofE programos ceremonija „The Duke of Edinburgh's International Award”

DofE programos ceremonijoje apdovanotos ir Šilalės raj. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos dalyvės Birželio 28 ir 29 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh's International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 350 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais.

DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley.
Šilalės raj. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos DofE dalyvėms, Rugilei Norbutaitei, Nedai Upertaitai, Eligijai Kairytei, Nedai Rimkutei buvo įteikti bronzos ženkleliai, o programos vadovėms mokytojoms R. Surblytei ir A. Toleikienei įteiktos DofE padėkos.
Po apdovanojimų įteikimo ceremonijos savo mintimis pasidalino Rugilė: „Dofe - labai smagus projektas, kuriame mokaisi vykdyti išsikeltus tikslus, ugdai kantrybę, užsispyrimą, stiprini ne tik fizinę sveikatą žygių metu, bet ir psichologinę. O šventė Vilniuje buvo įrodymas, kad Lietuvoje yra veiklaus jaunimo, siekiančio kilnių tikslų. Smagu, kad už pasiekimus visi buvome apdovanoti ženkleliais. Taip pat, pasiklausėme kitų įkvepiančių istorijų, patyrimų. O VU botanikos sodo vaizdai, koncertas taip pat buvo didelė dalis kuriant jaukią atmosferą!“.
„Džiaugiuosi gavusi įvertinimą už įveiktą DofE programos bronzos lygį. Buvo išties gražus ir prasmingas renginys, motyvuojantis net ir pabaigus programą skatinantis toliau tobulėti bei siekti užsibrėžtų tikslų“ sakė rankose laikydama ženklelį kalbėjo Neda U. Eligija K. jai antrino „Renginys paliko didžiulį įspūdį, ypač motyvuojančios kalbos, kurios skatino siekti tikslų ne tik DofE programoje, bet ir gyvenime“.
DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą.
Nuo 2021 m. programą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Programą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Programos draugai – Jungtinės Karalystės ambasada ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

DofE programos koordinatorė/vadovė gimnazijoje mokytoja Rasa Surblytė