Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

GAMTOS IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ PROJEKTINĖ DIENA „SAUGOKIME ŽEMĘ“

2023 m. birželio 16 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje įvyko Gamtos ir socialinių mokslų projektinė diena - tema „Saugokime Žemę“. Kasdien susiduriame su klimato kaita ir  tarša, gamtos išteklių eikvojimu, tačiau retai susimąstome kokias pasekmes tai sukels. Ši diena buvo skirta būtent tiems dalykams apmąstyti ir paieškoti sprendimų, ką mes galime padaryti, kad išsaugoti savo planetą ateities kartoms. 

5-8, I-IIg mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Prieš potvynį“, kuris sukėlė minčių, emocijų ir rūpesčio apie sparčią klimato kaitą: žemės ledynai tirpsta, temperatūra keičiasi, oro užterštumas didėja. Šias ir kitas problemas būtina spręsti jau dabar.
Pasiskirstę komandomis mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje: tyrinėjo gimnazijos teritorijoje augančius augalus, rinko apie juos informaciją. Savo kūrybiškumą mokiniai galėjo pademonstruoti rašydami ir piešdami spalvingus linkėjimus Žemei. Veiklos mokiniams suteikė gerų emocijų ir atradimo džiaugsmą.
Žaidžiant nuotaikingą „Kahoot“ žaidimą mokiniai pasitikrino savo žinias. Sužinojo išskirtinius faktus apie augalus, gyvūnus, ekologiją, rūšiavimą, taršą, anglies dvideginį ir pan. Išsiaiškino kas Europos Sąjungoje rūpinasi aplinkosauga ir kaip kuriama ekologiškesnė ir tvaresnė Europa.
Renginio pabaigoje mokinių laukė linksmos užduotys gimnazijos kieme. Pažaidus, pabėgiojus visi mokiniai išsiskirstė geros nuotaikos, įgiję žinių ir naujų patirčių.

Gamtos ir socialinių mokslų metodinė grupė