Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Kalbininko Andriaus Ašmanto žymuo vėl Kvėdarnoje

„Tik su žmogaus dvasiniu pajėgumu ir tikėjimu gali klestėti ir tobulėti pati kalba,“ – tokie kalbininko, publicisto, pedagogo Andriaus Ašmanto žodžiai išrašyti ant jo vardu pavadinto pereinamojo žymens, skirto 11-12 klasių komandai.

2023m. gegužės 5d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje šurmuliavo net iš 12 gimnazijų sugužėjusios mokinių komandos. Visos jos susirinko į respublikinę lietuvių kalbos komandinę olimpiadą, skirtą kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti. Tarp jų ir dvi kvėdarniškių komandos. Olimpiadą, skirtą šiam kalbininkui atminti, surengė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai drauge su partneriais – Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedra. Olimpiadoje rungiasi 2 grupės – jaunesniųjų mokinių (9 –10 kl.) ir vyresniųjų mokinių (11–12 kl.). Komandą sudaro 5 mokiniai, kurie dirbdami komandoje per 1 valandą turi atlikti pateiktas užduotis.
Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijai atstovavo šie I-II g klasių mokiniai: Nojus Jašinskas, Irma Kazlauskytė, Kamilė Kurpeikytė, Rasvydas Jakas ir Dinara Šilinkskytė. Vyresniųjų mokinių grupę sudarė šios IVg klasės mokinės: Ugnė Bronislovaitytė, Skaistė Mockutė, Kamilė Kareivaitė, Eva Upertaitė bei Neda Upertaitė. Mokinius ruošė ir lydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Valerija Markvat-Ežerinskė ir Sandra Jocytė-Aurylienė.
Olimpiados metu mokiniai atliko užduotis, klausė KU doc. dr. Marijaus Šidlausko paskaitos „Kas įdomesnio paauglių (ir ne tik) literatūroje“, pristatė trumpą filmuką apie savo gimnaziją, krašto įžymybes. O mokytojos buvo ne tik darbų vertintojos, bet ir KU lekt. dr. Jūratės Grigaitienės paskaitos „Taikomojo teatro elementai pamokoje“ dalyvės.
Olimpiada baigėsi nugalėtojų apdovanojimu. Šiemet lietuvių kalbos komandinėje olimpiadoje, skirtoje A. Ašmanto žymeniui laimėti, I vietą užėmė ir žymuo atiteko Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos komandai. Laimėjimą komanda priėmė džiaugsmingų ir pakilių emocijų lydima. Žymuo jau antrą kartą atkeliauja į mūsų gimnaziją. Jis buvo parvežtas ir 2016 metais.
Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokiniais.

Mokytoja Sandra Jocytė-Aurylienė