Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

KITOKIOS PILIETIŠKUMO PAMOKOS

Gegužės 8-10 dienomis mes, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Ig klasės mokiniai, dalyvavome pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose. 

Tai Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotas bendras projektas, kuriuo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių. Kursus vedė Šaulių sąjungos ir SKAT atstovai.
Per pirmąsias dvi dienas susitikome su vienu iš pirmųjų Lietuvos kariuomenės kūrėjų Jeronimu Oželiu, susipažinome su bendrosiomis saugos taisyklėmis, mazgų rišimo technikomis, mokėmės suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Taip pat šaudėme iš pneumatinio ginklo į taikinius, mėtėme granatas. Paskutinę, trečiąją dieną, ėjome į žygį prie Jūros upės, kuriame įgytas žinias turėjome pritaikyti praktiškai. Atėję į vietą, užsimaskavome veidus, susipažinome su sauso davinio sudėtimi ir paruošimu, kūrėme laužus ugnies skeltuvais, statėme palapines, mokėmės skanduočių.
Šios trys dienos prabėgo labai greitai ir visiems buvo naudingos bei įdomios.

Irma Kazlauskytė,

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Ig klasės mokinė