Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

MEPA susitikimas Kretingoje

Projekto „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“ balandžio 28 d. vyko regioninis seminaras, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos jaunesnieji ambasadoriai Beata Vytytė IIbg klasės mokinė, Aistė Capaitė, IIIag klasės mokinė, Skaiva Navardauskaitė, IIag klasės mokinė ir Ąžuolas Šiaudvytis, IIbg klasės mokinys ir vyresnioji ambasadorė L. Ivanauskaitė-Bertašienė.

Seminaras vyko Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, į kurią buvo sukviestos visos regiono MEPA dalyvės. Seminaro metu buvo kalbama apie tvarią ir žalią lyderystę, ekologiją ir žaliąją energiją, apie tai, kad B planetos mes neturime, todėl turime visi saugoti savo gamtą, išteklius, mažinti vartojimą. Europos Parlamento narys Andrius Kubilius kalbėjo apie Europos žaliąjį kursą ir kokie yra Europos parlamento sprendimai.
Vyko politinio aktyvizmo dirbtuvės, kurias vedė Politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ komanda. Mokiniams buvo puiki galimybė pateikti savo idėjas, jei tarkim, jie taptų merais, gvildenamos politinės aktualijos, ieškoma sprendimo būdų, vyko intensyvios diskusijos. Taip pat organizuojamos darnaus vystymosi dirbtuvės. Jose atsiskleidė mokinių prioritetai, renkantis kas jiems šiai dienai yra svarbu, ir kaip jie paskirstytų lėšas, jei būtų biudžeto skirstytojai LR Seime.
Grįžę iš seminaro jaunesnieji ambasadoriai įspūdžiais dalinosi su savo klasės draugais, bei kitų klasių mokiniais.
Dalyvavimas seminare buvo puiki proga susipažinti su kitų mokyklų jaunesniaisiais ambasadoriais, pagilinti žinias ir keisti požiūrį į vartojimą.

Mokytoja Lina Ivanauskaitė-Bertašienė

#MEPA #MokyklosEuroposParlamentoambasadorės