Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Mokomės, švenčiame ir tobulėjame

Beveik įpusėjus birželiui, birželio 12 ir 13 dienomis, lietuvių kalbos mokytoja Valerija Markvat – Ežerinskė II ag  ir II bg klasių gimnazistus pakvietė  kartu paminėti 175-ąsias kalbininko Kazimiero Jauniaus gimimo metines.

Ruoštis būsimam išbandymui jauni žmonės pradėjo dar gegužės 18 d., kai mūsų gimnazijoje ir prie kalbininko klėtelės – muziejaus šurmuliavo įvairūs vyksmai, skirti svarbiai datai paminėti.
Dalyvaudami pamokoje – viktorinoje „Kalbininko Kazimiero Jauniaus genas“, mokiniai atliko įvairias užduotis, sietinas su mūsų krašto šviesuolio gyvenimu, asmenybe ir veikla, bei pabandė išsiaiškinti, ar teisėtai gali vadintis Kazimiero Jauniaus vardu pavadintos gimnazijos bendruomenės nariais. Džiugu pranešti, kad visi mūsų mokyklos dešimtokai, dalyvavę pamokoje, sėkmingai perkrimto kietus užduočių riešutus ir įveikė dar vieną sudėtingą iššūkį, padėjusį dar kartą atsigręžti į Kazimiero Jauniaus asmenybę ir jo neįkainojamą palikimą.