Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Puikus pasirodymas „Temidėje“

Šiemet, kaip ir kasmet, Lietuvos moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti respublikiniame teisinių žinių konkurse „Temidė“, kuris organizuojamas siekiant ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, moko gerbti valstybę ir jos įstatymus, supažindina su teisine sistema ir jos institucijomis.

2022 m. kovo 10 d. konkurse mūsų gimnaziją atstovavo ir I prizinę vietą laimėjo Neda Upertaitė, Eva Upertaitė, Neda Rimkutė, Eligija Kairytė, IIIg klasės mokinės ir Emilija Petkutė IVbg klasės mokinė. Tuo labai džiaugėmės. Nugalėtojų komandai teko garbė atstovauti Šilalės rajonui tolesniame konkurso etape.

Protų mūšio metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar mokiniai gerai išmano Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, Lietuvos Respublikos baudžiamąjį proceso kodeksą, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą, Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą, Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymą bei Kelių eismo taisykles.

2022 m. balandžio 1 d. Šilutės policijos komisariate mūsų gimnazijos mokinės dalyvavo teisinių žinių konkurso „Temidė“ II – ame etape. Šiame etape visi dalyvavo „Pabėgimo kambario“ rungtyje. Merginos pirmą kartą tapo tarsi detektyvėmis, kurios nagrinėjo užslėptas paslaptingas užuominas, kodus ir slaptažodžius, nagrinėjo bylos įkalčius. Naujos žinios ir įdomios patirtys dalyvaujant „Temidės“ konkurse mokinėms suteikė nepamirštamų įspūdžių, lavino komandinius darbo įgūdžius.

Mokines ruošė „Teisė kiekvienam“ mokytoja L. Ivanauskaitė-Bertašienė

2022-04-08