Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Radviečio girininkija. Inkilų, paukščiams, kėlimo šventė.

Kovo 9 dieną, Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos ketvirtokai  (4a ir 4b klasės) vyko į Radviečio girininkiją, kurioje vyko inkilų, paukščiams, kėlimo šventė.  Nuvykus į girininkijos būstinę, mus pasitiko girininkas. Su juo  vykome į netoliese esantį mišką, kuriame su mokiniais ir kėlėme inkilus. 

Kiekvienas mokinys turėjo galimybę, su girininko pagalba, įkelti inkilus, kurie taps paukščių namais. Girininkas su didžiuliu entuziazmu dalijosi patirtimi ir faktais, susijusiais su augmenija ir gyvūnija. Po įtemptų darbų, spaudžiant šaltukui, buvome pakviesti išgerti arbatos, pasišildyti ir jaukiai pabendrauti vieni su kitais.
Labai džiugu, kad mokiniai turi galimybę prisiliesti prie gamtos stebuklų ir prisidėti prie tokių kilnių darbų. Buvo gera matyti, kokie susidomėję mokiniai buvo, kaip įdėmiai klausėsi girininko ir su kokiu užsidegimu kėlė inkilus. Manau, kad ši patirtis jiems buvo labai naudinga ir praturtinanti, nes mokiniai ugdomi tausoti ir mylėti paukščius bei puoselėti visa, kas gyva.

4 b klasės mokytoja Danutė Audinytė