Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Visur patyčioms STOP!!!

Kiekvieną dieną mus lydi skirtingos situacijos, kai kurios mums patinka, sukelia gerus jausmus, kai kurios priešingai – nepatinka, verčia sunerimti ir būna, kad nedrąsu apie tai kalbėti. Kovo mėnuo paskelbtas SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ, todėl šį mėnesį skyrėme ypatingą dėmesį pokalbiams, diskusijoms, atvirumui klasės valandėlėse. Visur kalbėjome ir kalbėjomės  apie patyčias, netinkamą elgesį, patiriamus įvairius jausmus ir emocijas.

Pagrindinis susitikimų tikslas - padėti mokiniams išmokti atpažinti, įvardyti kas yra patyčios, suprasti kokią tai žalą sukuria kitiems žmonėms ir ieškoti sprendimo būdų, kaip patyčias sustabdyti ir kad jos nesikartotų. Mokiniai kalbėjo ir apie savo jausmus ir emocijas. Žaisdami ir žiūrėdami video filmuką vaikai bandė nusakyti, kada ir koks jausmas juos aplanko, kokia žmogaus veido išraiška atspindi vieną ar kitą emociją.
Svarbiausia apie tai kalbėti ir neleisti patyčioms plisti. Kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos, o siekiantiems pasityčioti sakykime – STOP.
Žinoma svarbu ir patiems būti draugiškiems, išklausyti kitą, leisti kalbėti ir gerbti visus mus supančius žmones.

Vyr. socialinė pedagogė Lina Ivanauskaitė-Bertašienė