Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Apšviesti" Kvėdarną

Spalio 20 dieną mūsų gimnazija, kartu su Kvėdarnos kultūros namais pakvietė  miestelio bendruomenę „apšviesti" Kvėdarną. Tai jau trečius metus organizuojama akcija, kuri pamažu jau tampa tradicine. Savaitę prieš, mažieji gimnazijos mokiniai vyko į Kazimiero Jauniaus klėtelę- muziejų, pas muziejininkę Rasą Pangonienę ir mokėsi meniškai pjaustyti moliūgus. 

Muziejininkė ne tik vedė edukacijas, bet ir pasirūpino bei dovanojo mokiniams moliūgus. Prie akcijos jau ne pirmi metai prisijungia ir šalia gimnazijos gyvenantys  ketvirtoko Justino  tėveliai. Jie maloniai savo ūkiniuose patalpose organizuoja moliūgų skaptavimo dirbtuvėles iš kurių moliūgėliai-žibintai nukeliauja į gimnazijos parkelį ir penktadienį, spalio 20 dieną iš jų  sušvinta šviesa. Tą pačią dieną gimnazijoje taip pat vyko moliūgų skaptavimas. Į mokyklos salę susirinko didelis būrys mokinių, tėvelių, mokytojų ir kvėdarniškių. Ir aišku moliūgų, kurie laukė savo eilės tapti žibintu. Net dvi su puse valandos vyko įnirtingas darbas puošiant moliūgus, labiausiai vaikai ir suaugusieji grožėjosi grimzdiškės Daivos Dališanskienės moliūgais, kuri meniškai ir labai gražiai išraižinėjo juos. Ir patys susirinkusieji stengėsi kuo gražiau ir įspūdingiau juos išpuošti. „Sudoroję“ krūvą moliūgų skubėjome į gimnazijos kiemą, kuriame jau garavo karšta moliūgų sriuba, verdama Ligitos ir Gedimino Gedgaudų. Kojas miklinti ir žaidimus žaisti kvietė mokytojos: Gražina Pameditienė ir Milda Galdikaitė Mikašauskienė. Pažaidę ir pasišokę skanavome nuostabaus skonio moliūgienę, gėrėme arbatą užkąsdami sausainiais ir pamažu įžiebėme moliūgų žibintus, tarsi norėdami sustabdyti atslenkančią vakaro tamsą ir taršiusį plaukus vėją. Visi buvome laimingi ir patenkinti: reginys žavėjo akis, teikė džiaugsmo bei  pozityvių minčių, kiek daug nuostabių žmonių pridėjo savo rankas, suteikė pagalbos, aukojo laiką, padėjo finansiškai, kad galėtume pasimėgauti švente.  Nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą Kvėdarnos kultūros namų kolektyvui ir visiems kurie buvote kartu.

 

 

 

Nuotraukos Skaivos Navardauskaitės