Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

EUROPOS PINIGŲ SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

Kasmet, kovo mėnesį, daugiau kaip 20 šalių, organizuojama šimtai renginių, skatinančių finansinį raštingumą Europoje. Taip Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai aktyviai skatina finansinį švietimą. Šiemet Europos pinigų savaitė prasidėjo kovo 20 d. Prie organizuojamų renginių prisijungė ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija.

Kovo 22 d. - 30 d. vyko „Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvės“, kurias organizavo „Transparency International“ Lietuvos skyrius, bendradarbiaujant su Britų taryba. Šių dirbtuvių tikslas – padidinti mokinių žinias apie biudžeto sudarymas, idėjų generavimas, jų pristatymą kitiems bei apsisaugojimą nuo sukčių internete. Šiuose dirbtuvėse dalyvavo ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos 8a ir 8b klasės mokiniai.
Kovo 22 d. vyko dirbtuvės „Finansų labirintai: kaip suskaičiuoti savo idėjos biudžetą?“. Jas vedė V. Rynkevičienė iš Vilniaus „Ryto“ progimnazijos. Po šių dirbtuvių mokiniai teigė, kad jiems buvo labai naudinga sužinoti, kaip susitvarkyti su finansais, sužinojo apie prekių kainų sandarą, pinigų taupymą bei jų vertę, o išgirstos žinios pasitarnaus gyvenime.
Kovo 23 d. dirbtuvėse „Būti dėmesio centre: kaip įveikti baimę?“ lektorius T. Montrimas iš VŠĮ „Kūrybinės jungtys“ kalbėjo kaip išvengti streso ir baimės kalbant viešai. Kovo 29 d. dirbtuvėse „Informacijos paieškos internete: kaip nepakliūti į sukčių voratinklius?“, kurias vedė Dr. V. Dičpinigaitienė iš Lietuvos banko, mokiniai sužinojo, kokie yra sukčiavimo būdai, kaip juos atpažinti, kokių priemonių imtis jeigu jau pakliuvai į sukčių spąstus.
Kovo 30 d. vyko dirbtuvės „Vieta, kur man gera mokytis: kaip į įprastas erdves pažiūrėti kitu žvilgsniu?“. Dirbtuvių lektorės E. Vasiliauskaitė ir M. Kaučikaitė pasakojo, kaip sutvarkyti šalia esančias nenaudojamas erdves, kaip galima sukurti aplinką, kuri bus visiems naudinga. Taip pat akcentavo, kad labai svarbu tikėti savo idėja, susirasti bendraminčių ir stengtis ją įgyvendinti.
Taip pat kovo 30 d. vyko virtualus Europos pinigų viktorinos pirmasis etapas. Viktorinos iniciatorė – Europos bankų federacija. Europos pinigų viktorinoje dalyvavo abi aštuntos klasės. Dalyvavimas viktorinoje suteikė naujų žinių ir gerų emocijų.
Ačiū, tariame organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti organizuotuose renginiuose. Tai buvo puiki galimybė tobulėti ne tik mokiniams, bet ir mokytojai.

Rasa Surblytė matematikos, ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė