Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

KVĖDARNOS K. JAUNIAUS GIMNAZIJA PRISIJUNGĖ PRIE GLOBALAUS ŠVIETIMO SAVAITĖS

Lapkričio 15-21 d. DofE ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kvietė jungtis prie Globalaus švietimo savaitės. Tai jau 23-ią kartą organizuojama Globalaus švietimo savaitė – Global Education Week – siekia atkreipti dėmesį į atskirties mažinimą, jaunimo psichologinę sveikatą, sveikų ir naudingų įpročių formavimo svarbą.

Jau 23-ią kartą organizuojama Globalaus švietimo savaitė – Global Education Week – siekia atkreipti dėmesį į atskirties mažinimą, jaunimo psichologinę sveikatą, sveikų ir naudingų įpročių formavimo svarbą. O kad geri darbai būtų matomi ir įkvėptų kitus, šios iniciatyvos metu skatiname dalintis veiksmų savaitės akimirkomis, patyrimais ir atradimais.

Šiais metais Globalaus švietimo savaitės prisijungė ir Šilalės raj. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazija.

Pirmadienis (lapkričio 15 diena) – Diena su komplimentu. Gimnazijos  matematikos mokytoja – Dofe vadovė Rasa pakvietė savo mokinius prisijungti prie akcijos. 5b , 7a ir Iag klasės mokiniai rašė komplimentus savo auklėtojai, mokytojams, draugams. Parašytais komplimentais papuošė savo klases.

Antradienis (lapkričio 16 diena) – Diena su šypsena. Ir vėl matematikos mokytoja – Dofe vadovė Rasa pakvietė savo kolegas ir mokinius prisijungti prie akcijos. Mokytojų kambaryje šypsojosi ne tik mokytojai, bet visada svarbių pranešimų pilna skelbimų lenta.  7a klasės mokiniai šypsodamiesi sprendė uždavinius ir uždaviniai taip pat šypsojosi žvelgdami į mokinius.  7b klasės mokiniai pamoką pradėjo šypsenėlių pasidalinimu, o kai nuotaika puiki ir uždavinių sprendimas su „baisuoklėmis“ trupmenomis nebesunkūs.

Trečiadienis (lapkričio 17 diena) – Diena su geru darbu. Sakoma – „Geri darbai daromi tyliai“. Tikrai visą dieną gimnazijoje buvo daromi geri darbai – viena mokytoja bandė kolegų niūrią dieną praskaidrinti šokolado gabaliuku, mokiniai rinko kitų paliktas šiukšles arba padėjo klasės draugui išsiaiškinti nesuprantamą užduotį ir daug kitų.  

Ketvirtadienis  (lapkričio 18 diena) – Diena su sveiku maistu.  5b klasė mokiniai ir matematikos mokytoja Rasa matematikos pamoka pradėjo pokalbiu apie sveiką maistą ir jo naudą sveikatai. Atlikome mini eksperimentą – ar vitaminai gauti suvalgius vaisių padeda spręsti uždavinius. Pasiraitę rankoves lupome mandarinus ir juos suvalgę pradėjome spręsti uždavinius. Po pamokas mokiniai mokytojai sakė, kad mandarinai ne tik padeda geriau spręsti uždavinius, bet ir nuotaika buvo geresnė sprendžiant uždavinius – nes kabinetas kvepėjo mandarinais. 

Gimnazijos mokytojai pertrauku metu vaišinosi džiovintų vaisių asorti ir kaimišku varškės sūriu su natūraliu medumi bei mėgavosi žolelių arbata.

Penktadienis  (lapkričio 19 diena) – Diena su gamta. Pertraukas smagiausia leisti mokyklos kieme bei parkelyje su draugais. Gaivus oras atgaivina mintis ir suteikia naujų jėgų kitai pamokai.

Gimnazijos mokinai „vienu šūvių  buvo nušovė du zuikius“ paminėjo dieną su gamta ir prisijungė prie iniciatyvos „Matau tave“, šoko šokį „Dinamitas“. O 5b klasė sporto salę iškeitė į mokyklos parkelį – gryname ore linksmiau.

Matematikos mokytoja Rasa po darbo savaitės jėgas atgauna pasivaikščiodama po Lopaičių piliakalnį ir gurkšnodama šaltinio vandenį.

Einant susitikti su Gamta nesvarbu oras – svarbu geri norai ir apranga.

Šeštadienis  (lapkričio 20 diena) – Diena su beglobiu gyvūnu. Nesvarbu kur tu gyveni – kaime ar mieste, visada atsiras kačiukas ar šuniukas, kuris neturi namų ar šeimininko. Vaikšto vienas ieškodamas maisto, šilto kampelio nakvynei. Jis yra išsigandęs, nedrąsus, alkanas. Labai pikta ant žmonių, kurie pasidžiaugę nauju mažu augintiniu jį išmeta – išvaro iš namų. Palikdami išgyventi pačiam žiauriame pasaulyje, kur daug pavojų, nelaimių ir kt. Jeigu esi jautrus žmogus visada rasi laiko ir atliekamo maisto kąsnį alkanam beglobiui kačiukui arba šuniukui.

Gerumas nieko nekainuoja, bet suteikia džiaugsmo silpnesniam už tave.

Sekmadienis  (lapkričio 21 diena) – Diena su šeima. Po darbo savaitės maloniausias laikas su šeima. Šeimai galima skirti ne tik sekmadienį, bet ir šeštadienį. Kai oras geras visi kartu keliauti į gamtą ir džiaugtis saulės spinduliais arba jau džiaugtis artėjančių švenčių žiburėliais.  Kai oras blogas galima visiems kartu šeimininkauti virtuvėje arba žaisti stalo žaidimus.

Svarbiausia visi kartu – visa šeima, nes šeima – tai meilės mokykla.

 Ačiū, 5b, 7a, 7b, Iag mokiniams ir mokytojams, prisidėjusiems prie Globalaus švietimo savaitės.   #DienaSU2021#LMNSC#GlobalEducationWeek.

  Matematikos mokytoja metodininkė, Dofe vadovė – koordinatorė Rasa Surblytė