Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Sveikesnės mitybos mokymai

Spalio  9 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko sveikatai palankios vaikų mitybos mokymai. Mokymus vedė mitybos specialistė, lektorė, tinklapio „Gydanti lėkštė“ įkūrėja Ingrida Kuprevičiūtė.  Mokymų tikslas - suteikti mokiniams kokybiškų, mokslu pagrįstų žinių apie mitybos įtaką sveikatai.

Užsiėmimų metu 7,8A, IIAg klasių mokiniai buvo supažindinti su antsvorio, nutukimo, per mažo svorio, odos ir virškinimo problemomis, kurias sukelia netinkama mityba. Lektorė supažindino su pridėtinio cukraus žala organizmui ir jo šaltiniais, kūno simptomais, išduodančiais maistinių medžiagų trūkumą ir kaip juos pašalinti. Dalyviams buvo akcentuojama, kad kiekvieno žmogaus mityba turi būti suderinta su fiziniu aktyvumu, nes tai padės jaustis gerai, žvaliai ir darbingai.  

Mokymų pabaigoje  mokiniai atliko praktines užduotis, kurių metu skaitė maisto produktų etiketes, mokėsi, kaip apskaičiuoti produkte  esančių cukrų kiekį.

Tikimės, kad šie mokymai padės pasirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus ir atsisakyti žalą sveikatai  darančių gėrimų ir užkandžių.