Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Globalaus švietimo savaitė“

KVĖDARNOS K. JAUNIAUS GIMNAZIJA PRISIJUNGĖ PRIE GLOBALAUS ŠVIETIMO SAVAITĖS 2022 metais lapkričio 14–20 dienomis visame pasaulyje minima „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 24-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė susitelkti ir tapti pasaulinių pokyčių dalimi dalyvaujant Iššūkių savaitėje „ESU atsakingas“.

Prie iššūkių svaitės prisijungė ir Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos 8a ir 8b klasės mokiniai su mokytojomis R. Surblyte ir G. Pameditiene.
Pirmadienis (lapkričio 14 diena) - ESU atsakingas už savo fizinę sveikatą (skirta skatinti mokinius sportuoti ir sveikai maitintis, kitais būdais rūpintis savo fizine sveikata). Gimnazijos aštuntokams šis pirmadienis buvo ypač sunkus, nes rašė matematikos kontrolinį darbą. O po sunkaus darbo reikia atgauti jėgas kitoms pamokoms, todėl mokiniai su mokytoja Rasa išėjo į mokyklos stadioną pasivaikščioti, taip „nušaudami du zuikius“: ir pailsėjo, ir pasportavo.
Antradienis (lapkričio 15 diena) - ESU atsakingas už savo psichinę sveikatą (skirta skatinti atsipalaiduoti, medituoti, reflektuoti, kitais būdais rūpintis savo psichine sveikata). Šių laikų „skaidžiausia rykštė“ yra mobilieji telefonai. Matematikos mokytoja Rasa susirūpino 8 klasės mokinių psichine sveikata, todėl mokinių "brangiausi daiktai" (telefonai) buvo "apgyvendinti" dėžutėje, o tada pamokoje bandė suderinti du dalykus - skambant relax muzikai spręsti uždavinius. Ar toks bandymas davė naudingų rezultatų paaiškės vėliau.
Trečiadienis (lapkričio 16 diena) – Esu atsakingas už švarią aplinką (skirta skatinti aplinkos kokybės gerinimą, tvarų vartojimą, atliekų perdirbimą). 8 klasės mokiniai kartu su mokytoja Gražina, nusprendė pasirūpinti švara Kvėdarnos miestelio gatvelėse. Išsiskirstę grupelėmis surinko pilnus maišus šiukšlių. Kartu aptarė, kad didžioji dalis surinktų atliekų – mokinių numestos ir paliktos šiukšlės. Gaila, kaip neapgalvoti mūsų sprendimai žudo aplinką. Juk gamta – namai, o namuose niekas nešiukšlina. Būkime atsakingi – nešiukšlinkime!
Ketvirtadienis (lapkričio 17 diena) – ESU atsakingas mokyklos bendruomenės narys (skirta skatinti patyčių prevenciją, mokyklos edukacinių erdvių tobulinimą, mokinių bendruomenės atstovavimą). 8 klasės mokiniai būdami atsakingi savo mokyklos bendruomenės nariai prisideda prie patyčių prevencijos mokykloje. Kiekvienas mokinys iliustravo raidę, o iš raidžių buvo sudėliotas užrašas „MES PRIEŠ PATYČIAS“ ant gimnazijos padarinio įėjimo durų, kad visi atvykstantys į mokyklą žinotų čia yra draugiška ir kitus gerbianti bendruomenė.
Penktadienis (lapkričio 18 diena) – ESU atsakingas už karo pabėgėlių gerovę ir integraciją (skirta padėti nuo karo kenčiantiems asmenims, skatinti organizuoti labdaros ir aukojimo akcijas). 8 klasės mokiniai prisidėdami prie iššūkio ilgai negalvojo ką daryti, o nusprendė nustebinti gimnazijoje besimokančią mokinę iš Ukrainos. Aplankė 3b klasės mokinę Viktoriją ir jai padovanojo knygučių bei saldžių dovanėlių. Nors dovanėlės nebuvo didelės ir brangios, bet svarbiausia dėmesys ir geri norai.
Šeštadienis (lapkričio 19 diena) – ESU atsakingas už savo šeimos gerovę (skirta skatinti susisiekti su seniai nematytu giminaičiu, teikti pagalbą vyresnio amžiaus ir vienišiems, šeimos neturintiems žmonėms). Po darbo savaitės maloniausias laikas su šeima. Šeimai galima skirti ne tik šeštadienį, bet ir sekmadienį. Oras sąlygos neturi įtakos kai visa šeima kartu keliauja į gamtą ir džiaugiasi pirmomis snaigėmis arba vyksta pas seniai matytus toliau gyvenančius artimuosius, o galbūt užsuka arbatos puodeliui pas kaimynystėje gyvenančia vienišą močiutę. Juk sakoma – „Geri darbai daromi tyliai“.
Sekmadienis (lapkričio 20 diena) – ESU kūrėjas, atsakingas už SAVO idėjų įgyvendinimą (skirti skatinti savirealizaciją, kūrybiškumą, saviraiškos formų įvairovę). Kiekvienas žmogus savyje turi užslėptą Kūrėją. Tačiau tas Kūrėjas nemėgsta viešumo. Jis kuria ir įgyvendina savo idėjas tyliai. Sekmadienį gimė įvairiausių, nuostabiausių, beprotiškiausių ir t.t. kūrybinių idėjų, galbūt apie jas sužinosime vėliau arba jos ir liks Kūrėjo idėjų skrynelėje.
Ačiū, 8a ir 8b klasių mokiniams ir mokytojai Gražinai, prisidėjusiems prie Globalaus švietimo savaitės.
 
Matematikos mokytoja metodininkė, DofE vadovė – koordinatorė Rasa Surblytė