Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija
Respublikinėse mokinių VEX IQ robotų varžybose užimta 2 vieta

Lapkričio 16 dieną Kauno Žaliakalnio progimnazijoje vyko Respublikinės mokinių VEX IQ robotų varžybos. Į varžybas susirinko apie 30 komandų iš visos Lietuvos. „VEX IQ CHALLENGER NEXT LEVEL“ rungtyje jėgas išbandė ir trys mūsų gimnazijos komandos: „12307A Kings“ (Karolis Grikšas 6b, Svajūnas Parakininkas 6b), „Dragons“ (Danielius Rudys 8b, Erikas Žvirblis 8b) ir „Light speed“ (Ąžuolas Šiaudvytis 6b, Šarūnė Kiškūnaitė 8a).

GIMNAZIJĄ APLANKĖ BUVUSI MOKINĖ

Lapkričio 14 d. gimnazijoje  apsilankė Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė. Vilma buvusi mūsų gimnazijos mokinė. Susitikimų su mokiniais metu ji papasakojo, kaip susidomėjo alpinizmu, kokios savybės reikalingos alpinistui.  Viešnia parodė alpinistui reikalingas priemones: virvę, apraišus, šalmą, „frendus“, specialią aprangą, batus, akinius ir pan. Ji pabrėžė, kad būti alpinistu nebūtina būti geru sportininku, tačiau tam reikia techniškai pasiruošti.  Kopiant į kalnus labai svarbu pasirinkti žmonės, kuriais visada galima pasitikėti bet kokiose situacijose.

AKCIJA „UŽKANDŽIAUKIME SVEIKAI“

Šiais metais gimnazijoje įgyvendinama Lėtinių ir neinfekcinių ligų prevencijos programa „Sveikatos kodas- sveika gyvensena“. Vienas iš sveikos gyvensenos komponentų –sveika mityba. Minėdami Europos sveikos mitybos dieną ir ragindami mokyklos bendruomenės narius užkandžiauti sveikai, surengėme akciją. Ilgosios pertraukos metu vaišinomės įvairiais džiovintais riešutais (lazdyno, žemės, graikiškais, anakardžiais, migdolais), razinomis, saulėgrąžų sėklomis. Tikimės, kad daugiau mokyklos bendruomenės narių į savo mitybos racioną įtrauks šiuos užkandžius ir užkandžiaus sveikai.

RINKOME NAUJĄ GIMNAZIJOS MOKINIŲ PREZIDENTĄ

Lapkričio 7 d. gimnazijos bendruomenei pristatę savo rinkimų programas dėl mokinių prezidento posto susirungė IIag klasės mokinys Augustinas Gečas bei IIIg klasės mokinys Gvidas Rupšlaukis.
 Rinkėjai savo nuomonę išsakyti galėjo penktadienį vykusiuose Mokinių prezidento rinkimuose. Juose dalyvavo 5-8, I-IVg klasių mokiniai ir mokytojai. Iš viso balsavo 213 rinkėjų. Gvidas Rupšlaukis surinko 104 balsus, o Augustinas Gečas – 91.
Sveikiname naująjį gimnazijos prezidentą Gvidą ir linkime jam sėkmės naujose pareigose!

SVEČIUOSE SVEIKUOLIŲ SĄJUNGOS PREZIDENTAS

Lapkričio 7 d. gimnazijoje lankėsi Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Susitikime  dalyvavo 8, Ig klasių mokiniai. Simonas papasakojo apie savo pašėlusį gyvenimą. Išbandęs alkoholį ir narkotikus, pridaręs galybę rūpesčių savo artimiesiems, S. Dailidė šiuo metu propaguoja sveiką gyvenimo būdą.

SUSITIKIMAS

2018 m. spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė IT sprendimus ir paslaugas teikiančios bendrovės „Atea“ personalo vadovas su personalu dirbantis pilietiškas jaunas vyras Marijus Štilinis, kuris dalyvavo „Misija Sibiras‘18“ ekspedicijos bandomajame žygyje, yra aktyvus Šaulių organizacijos narys. Jis mokiniams papasakojo apie pilietiškumą, apie teisingus profesijos pasirinkimus ateityje, apie perspektyvias sritis ir tas, kurių nereikia rinktis, apie drąsą daryti klaidas bei mokėjimą jas ištaisyti. Marijus Štilinis dalyvauja projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Susitikime dalyvavo 8, I-IVg klasių mokiniai, kuriems susitikimas paliko gerų įspūdžių ir jie išėjo su mintimi „ ...kad pyragas pats neišsikeps, reikės pačiam kepti.“

EDUKACIJA KALVYSTĖS MUZIEJUJE

Spalio 17 d. Iag ir Ibg klasių mokiniai, kartu su mokytojomis Vitalija Navickiene ir Irena Budginiene keliavome į edukacinį užsiėmimą „Nepažintoji baltų kultūra“. Tai dar viena veikla, įgyvendinant projektą „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

JĖGAS IŠBANDĖ KVADARTO VARŽYBOSE

Spalio 17 d. gimnazijoje vyko tarpklasinės kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo 5-6  klasių berniukų ir mergaičių komandos. Po įnirtingos kovos 6b klasės mergaičių ir berniukų komandos laimėjo pirmąsias vietas. Antrąsias vietas  užėmė 6a klasės mergaitės ir 5 klasės berniukai, trečiąsias – 6a klasės berniukai ir 5 klasės mergaitės.
Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams  bei mokytojams Ilonai ir Kęstučiui Česaičiams už puikiai suorganizuotas varžybas.

Išvyka į ypatingąją Edinburgo hercogo apdovanojimų ceremoniją

Spalio 10 d. Valdovų rūmuose įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 24 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso ir sidabro apdovanojimais. Jo Karališkoji Prakilnybė Princas Edward, Vesekso Grafas ir Jos ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė sertifikatus ir ženklelius.  Renginyje taip pat dalyvavo Jungtinės Karalystės ambasadorė, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė ir kiti garbingi svečiai.

Sveikiname!

Sveikiname Šilalės rajono mokinių  rudens kroso varžybų nugalėtojus:
Kristupą Mikutį (7a klasė) – I vieta (1000 m )
Dovydą Zybartą (Iag klasė) – I vieta (1500 m)
Aivarą Mikutį (IIbg klasė) – I vieta (2000 m)
Moniką Jurkutę (IIbg klasė) – I vieta (1500m)
Austėją Žekaitę (7b klasė) –II vieta (500 m)
Komandą ruošė mokytojai Ilona ir Kęstutis Česaičiai. Ačiū už puikius rezultatus!